kup teraz, zapłać za 30 dni
*Darmowa dostawa

Poznaj nasze wartości

Wartości są niezwykle ważne w życiu niemal każdego z nas. W naszej firmie jest podobnie, od samego początku działalności nakreśliliśmy wartości wokół których chcemy pracować, dla nas są one podstawowe:

 

1. Rodzinna firma

Firma powstała w 2006 r kiedy to pewien młody przedsiębiorca zawiedziony jakością Polskich torebek ze skóry ekologicznej, postanowił założyć własną firmę gdzie torebki będą spełniały jego wymagania. Do swojego, na tamte czasy szalonego pomysłu wciągnął swojego brata i tak od imion 2 braci wzięła się nazwa firmy CORRADO MARTINO.

Na przestrzeni lat firma przeszła wiele zmian, jedno pozostało niezmienne -firma zarządzana jest przez pomysłodawcę całego przedsięwzięcia- Konrada. Teraz  prowadzi ją  razem z żoną Anetą i często również  dziećmi, które uwielbiają „pomagać”.

 

2. Bez skóry naturalnej, szukamy ekologicznych zamienników

Założenie od początku było jasne, szyjemy torebki z największą starannością wybierając nowoczesne materiały i tkaniny imitujące skórę naturalną.

Jeszcze kilkanaście lat temu torebka ze „skaju” była tańszym, brzydszym  zamiennikiem drogiej torebki skórzanej. Na szczęcie czasy się zmieniły i dzięki nowym technologiom materiał syntetyczny tzw. skóra ekologiczna jest mniej szkodliwy dla środowiska niż produkcja skóry naturalnej.

Jesteśmy świadomi skali zanieczyszczeń środowiska, wiemy jakie skutki ma masowy chów bydła, jak bardzo szkodliwe dla środowiska i ludzi są garbarnie w Maroku, Bangladeszu czy w Chinach. Niestety właśnie z tych garbarni pochodzi większość skór na rynku światowym.

W Internecie można znaleźć mnóstwo filmów pokazujących w jakich warunkach pracują ludzie w największych garbarniach na świecie, nie bez przyczyny garbarnie zajęły 4. miejsce na liście najbardziej niebezpiecznych i zabójczych źródeł zanieczyszczeń środowiska naturalnego. Zajęły miejsce zaraz po kopalniach w przemyśle wydobywczym.

Czy mając taką wiedzę powinniśmy na stałe zrezygnować z produktów ze skóry naturalnej? Myślę, że każdy sam powinien sobie na to pytanie odpowiedzieć i ewentualnie poszukać alternatywy. My tę alternatywę proponujemy, ciągle szukamy nowych materiałów i rozwiązań mając na uwadze jak najmniejszą ingerencję w środowisko naturalne.

 

3. Zawsze w Polsce

A dokładniej zawsze w Siedlcach. Każda torebka Corrado Martino powstała na Mazowszu w pięknym mieście Siedlce i jesteśmy z tego naprawdę dumni. Nie mamy zamiaru przenosić lub zlecać produkcji do państw z tanią siłą roboczą lub niskimi podatkami. Jesteśmy Polakami, w Polsce płacimy podatki i wierzymy, że dzięki temu dokładamy cegiełkę do rozwoju społeczności.

 

4. Ograniczamy plastik, wysyłamy bez folii.

Przy wysyłce torebek Corrado Martino nie używamy plastiku. Nie pakujemy w worki kurierskie, co oczywiście byłoby szybszym i tańszym rozwiązaniem.

Nasze kartony zaklejamy papierową taśmą, która razem z kartonem podlega recyklingowi, czyli można wrzucić do niebieskiego pojemnika na odpady.

 

5. Nie zlecamy szycia

Każdy etap produkcji od projektowania, poprzez krojenie materiału, podklejanie, szycie, okuwanie, logowanie i pakowanie odbywa się w naszej firmie. Mamy wpływ i kontrolę  na każdym etapie produkcji, każdy detal może być dokładnie taki jaki sobie założyliśmy w projekcie.

Nigdy nie zlecaliśmy zewnętrznym firmom szycia naszych torebek. Sami je tworzymy zupełnie od podstaw i jesteśmy naprawdę dumni z każdej torebki która opuszcza naszą firmę.

 

6. Używamy i testujemy

Sami używamy i testujemy torebki które powstają w naszej pracowni. Jesteśmy najsurowszymi krytykami a jednocześnie największymi fanami własnych projektów. Często dzięki takim testom, zmieniamy pierwotny projekt na bardziej użyteczny, wygodniejszy czy po prostu piękniejszy. Tworzymy torebki jakie z przyjemnością nosimy.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl